ZOO Lešná

24.06.2012

Dne 19. 6. 2012 jel celý 2. stupeň do ZOO Lešná. Ráno byl sraz v 7:45, ale autobus jel v 8:00. Jak přijel, všichni se rozeběhli ke dveřím autobusu a vešli dovnitř. Jelo se tam hodinu a půl, a tak jsme si cestou povídali atd. Do ZOO jsme přijeli v 9:30. Chvíli jsme čekali frontu, ale potom na nás přišla řada. Pan učitel nám koupil vstupenky a vešli jsme do ZOO. Pan učitel nám řekl, že budeme mít rozchod. Udělali jsme si skupinky a vyrazili jsme. Já jsem chodila po ZOO s Pájou a tak jsme se šly podívat do části Afrika.
Cestou do části Afrika jsme se dívali na africké ptáky a plazy. Pak jsme přišli k výběhu s žirafami, zebrami a nosorožci.
Potom jsme šli dolů se podívat na slony a opice. Po slonech jsme šli ke klokanům. Po klokanech jsme si šli s Pájou odpočinout a najíst se. Po cestě dolů jsem uviděla jízdu na koni, a tak s Pájou jsme si daly jízdu. Tak jak bylo teplo, tak Pája navrhla, že bychom si daly ledovou tříšť. Cestou jsme si povídali a dorazili ke vstupu ZOO. Šli jsme do obchodu se suvenýry a začali si vybírat. Jak jsme vyšli z obchodu, sedly jsme si na lavičku a čekaly. S Pájou jsme se šly podívat na plazy. V podzemí bylo chladno, tak jsme byly rády, tak jsme tam zůstaly. Po chvilce mě došlo, že jsme nebyly na koních. Došly jsme ke stáji, ale koně tam nebyli. Uslyšely jsme řehtání a frkání, tak jsme se utíkaly na ně podívat.
Jak jsme se podívaly, tak Pája řekla, že bychom se mohly už vrátit a já souhlasila. Cestou jsme potkaly další skupinku, která chtěla do části Afrika. Zavedly jsme je tam a šli si už sednout na lavičku. Chvíli jsme čekali, ale potom už přišli i učitelé. Ti si ještě nakoupili a my šli už k autobusu. Učitelé taky už přišli a jeli jsme. Cestou jak jsme jeli tak jsme si zase povídali. První zastávka byla v Dubanech, druhá v Hablově, třetí v Olšanech u stavu a čtvrtá u školy. Vystoupili jsme z autobusu a rozešli se domů.
Michaela Baumgartnerová, žákyně 6. ročníku