Netradiční pátek

04.10.2017

n_img_20170929_084109.jpg
V pátek 29. 9. 2017 se žáci první a druhé třídy zúčastnili filmového představení v CineStar Olomouc. Po příjezdu do kina na nás čekalo milé přivítání od pracovníků kina. Uložili jsme si kabáty, bundy a batůžky na určené místo a šli jsme si zakoupit občerstvení.
V devět hodin začalo promítání filmové pohádky Hurvínek a kouzelné muzeum. Legendární loutky, které dobře znáte z knížek, televize a rádia, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil „taťuldu“, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.
Pohádka se všem líbila a společně jsme si užili příjemně strávené dopoledne.
Po návratu do školy jsme společně navštívili prezentaci spolužáků z vyšších ročníku k projektovému Dni jazyků. Poučili jsme se o tradicích v jiných zemích a naučili se pár nových slov ze slovenštiny, angličtiny a němčiny.

Zapsala Mgr. Renata Látalová

n_img_20170929_084109.jpg