FILIPÍNY - ZA OBRY A TRPASLÍKY

30.11.2016

n_Filipiny.jpg
Ve středu 30. 11. žáci druhého stupně procestovali Filipíny. V programu, který proběhl v městském divadle v Prostějově, putovali za velikány i trpaslíky této pestrobarevné země. Seznámili se nejen s tradicemi a kulturou místních obyvatel, ale také s rostlinami a živočichy tajemné džungle. Zaujal je nepatrný nártoun filipínský i obrovské hlavní město Manila. Překvapil je hlavně jídelníček obyvatel ostrovů a svérázné oslavy Velikonoc. Odměnou za jejich pozornost je časopis Koktejl, který využijí v hodinách zeměpisu.
Vzdělávací program byl připraven v rámci projektu Planeta Země 3000. Každoročně pomáhá téměř sto padesáti tisícům žáků pochopit učebně náročná témata poutavou a srozumitelnou formou.

Zapsala Jitka Ungermannová

n_Filipiny.jpg