Rozumíme penězům

09.11.2015

n_DSC_0218.jpg
V týdnu od 9. do 13. listopadu se 17 žáků druhého stupně zúčastnilo projektu Rozumíme penězům. Čtyři fiktivní rodiny – Lakomí, Šetrní, Brzobohatí a Škrťovi si vytvořily rodinný rozpočet a řešily každodenní i jednorázové finanční problémy. Zjistily, kolik je stojí dojíždění do práce nebo do školy, zda vystačí s financemi během mateřské dovolené, některé se rozhodly prodat auto, jiné musely pro svoji velkou rodinu vyměnit byt za větší. Rodiny si také plánovaly dovolenou a musely odolat výhodným nabídkám nebankovních hotovostních půjček. Naštěstí všechny rodiny měly ve škole Zábavnou matematiku a věděly, co je RPSN, úrok atd. Žádná si nebankovní úvěr nevzala a s výběrem dovolené jim pomohla paní učitelka Jarka Rašková.
Žákům se během projektu líbily také krátké filmy, např. o historii a významu ČNB. Věříme, že získané poznatky a zkušenosti z fiktivních rodin využijí i v soukromém životě.

Zapsala Jitka Ungermannová

n_DSC_0218.jpg