12.3.2015

18.03.2015

Čtvrtečního rána dne 12. 3. 2015 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili v kině Metropol v Olomouci zajímavé přednášky s názvem Zločin kolem nás. Přednáška byla spojená s besedou o kriminalitě mládeže, která vycházela ze skutečných případů, které známý novinář, spisovatel a reportér Josef Klíma sám prožil. Tento pořad byl speciálně zaměřen na mezní situace, v nichž se žáci mohou z nedostatku zkušeností stát jak pachateli, tak i oběťmi trestné činnosti (dobrovolná i násilná prostituce u děvčat a chlapců, najímání mladistvých k převozu drog, zbraní, kradených automobilů a další aktuální témata). Přednášející žákům vyprávěl neuvěřitelné a dechberoucí příběhy, jež zažil s kriminalisty. Po velmi zajímavé přednášce mělo publikum možnost klást mu otázky. I naše žákyně se přihlásily, ale bohužel již na ně nevyšel čas. Pan Klíma byl nakonec odměněn bouřlivým potleskem a my jsme si odnesli mnoho cenných informací.

Zapsala Bohumila Navrátilová