Konverzační soutěž v německém jazyce

16.01.2014

n_10.jpg
Dne 16. 1. na naší škole proběhlo školní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce. Zúčastnilo se celkem 6 žáků z 8. a 9. třídy. 8. ročník reprezentovali Matěj Samek, Františka Ponížilová, Jiří Pospíšil a Michal Šesták. Za 9. třídu nastoupili Josef Vařeka a Filip Šťastný. Všichni účastníci museli prokázat své znalosti a schopnosti hned ve třech obtížných disciplínách – poslechovém testu, konverzaci na dané téma, tvorbě a následné interpretaci rozhovoru.
Svou pohotovostí a bohatostí slovní zásoby nejvíce zaujal žák 9. třídy Filip Šťastný, který si tak hladce vybojoval 1. místo. Druhou příčku obsadil Jiří Pospíšil z 8. třídy a na neméně krásném třetím místě se umístil Matěj Samek, taktéž žák 8. ročníku.
Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené čtvrteční odpoledne.
Mgr. Jitka Kobzová

n_10.jpg